O nas

 

Ponad 70 lat kamieniarskich tradycji

Nasze początki sięgają lat 40-tych XX wieku. Dziś wciąż oferujemy najlepsze rzemiosło, ale i precyzję nowoczesnych technologii.

Kamieniarstwo Jasik to prawdziwie rodzinna firma z wieloletnią tradycją przekazywaną
z pokolenia na pokolenie. W latach czterdziestych XX wieku założył ją Henryk Hoheisel. Za jego czasów wszelkie wyroby kamieniarskie tworzone były ze współcześnie używanego w niewielkim stopniu materiału o nazwie lastryko. Na początku lat siedemdziesiątych, po śmierci założyciela, firma rozdzieliła się na dwie niezależne jednostki. Pierwszą z nich w tej samej siedzibie prowadził syn Henryka – Eryk Hoheisel, a drugą jego zięciowie Paweł Nossol i Henryk Jasik. Oba przedsiębiorstwa znajdowały się w tej samej miejscowości. Od roku 1989, niezmiennie do dnia dzisiejszego, dzieło swego dziadka kontynuuje Zygfryd Jasik z siedzibą w miejscowości Brożec, powiat Krapkowice.

Od przeszło 30 lat zmieniają się technologie wykonania elementów kamiennych oraz materiały, z których są one wytwarzane, choć granit, ze względu na wytrzymałość i przystępność cenową, niezmiennie pozostaje najpopularniejszym kamieniem. Kamieniarstwo Jasik jest częścią tych przemian – stale rozwijamy nasz park maszynowy, wykonujemy najbardziej precyzyjne, nawet najtrudniejsze zlecania, zarówno związane z elementami budowlanymi jak i nagrobkami.
Specjalizujemy się w nagrobkach stawianych w Polsce i Niemczech oraz w elementach budowlanych – głównie takich jak schody, blaty kuchenne, parapety, blaty łazienkowe, ogrodzenia.
Nie ma dla nas zleceń za małych czy za dużych. Do każdego podchodzimy indywidualnie i z pasją.